Zajmuję się makrobiotyką, kuchnią według pięciu przemian i ajurwedą. Mam w życiu to szczęście, że moja pasja stała się moją pracą.
Moje zainteresowanie zdrowym żywieniem zaczęło się od konieczności pomocy moim dzieciom, u których zdiagnozowano poszczepienne skutki uboczne. Dzięki wprowadzeniu przeze mnie prostych zasad żywienia, których genezy należy dopatrywać w starożytności, wszelkie dolegliwości minęły.
Jestem lekarzem medycyny chińskiej po szkole Dr Matijasa oraz dietetykiem medycyny akademickiej. Wieloletni wykładowca makrobiotyki w szkołach i na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Miałam przyjemność zredagować książkę Makrobiotyka z Instytutu Misho Kushi.
Moimi mentorami są: Bożena Szleicher (makrobiotyka), dr Partap Chauhan (ajurweda), dr Tadeusz Błaszczyk (ziołolecznictwo) oraz dr Marek Kalmus (medycyna chińska).
Od kilku lat prowadzę wczasy i warsztaty makrobiotyczne.
Elżbieta Żuk-Widmanska
Ajurwedą zajmuję się od 2004 roku. Wiedzę o niej zdobywałam bezpośrednio w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach. Moim nauczycielem był słynny dr Partapa Chauhan.
Idąc za wskazówkami holistycznej nauki, w sposób naturalny uzupełniałam edukację, kursami masaży ajurwedyjskich w School of Ayurveda and Panchacarma w Kanoor.
Stworzyłam portal internetowy ajurweda.pl. Jestem autorką przekładu z angielskiego książki Dr Partapa Chauhana „Ajurweda jak dbać o siebie i być zdrowym”.
Dziś uczę ajurwedy. Prowadzę szkolenia z masaży ajurwedyjskich, gotowania według zasad ajurwedy w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Ełku. Wykładam ajurwedę na kursie nauczycielskim Jogi Integralnej w szkole Joga – Joga.pl oraz dla chętnych organizuję wyjazdy na kursy Ajurwedy do Indii, do instytutu Jiva Ayurveda. Na co dzień przyjmuję w gabinecie House of Lights w Warszawie oraz w Łomiankach.
Bazując na wiedzy Ajurwedy, uczę tego jak żyć w zgodzie ze sobą, jak jeść aby uzdrowić ciało i umysł oraz móc cieszyć się każdym dniem.
Współprowadziłam warsztaty i pokazy ajurwedyjskie mdz.in. na kongresach kosmetycznych LNE w Krakowie i festiwalu Progesteron w Łodzi, Wrocławiu i Warszawie.
Prowadziłam szkolenia z zakresu masażu ajurwedyjskiego na Festiwalu Masażu w Gdańsku.
Prowadzę warsztaty ajurwedy dla Alcha – Ośrodek Rozwoju Osobistego.
Dr Pratap Chauhan
Dr Partap Chauhan, BAMS Ayurvedacharya – jest jednym z niewielu ekspertów od ajurwedy, który studiował a obecnie praktykuje ajurwedę w jej oryginalnej formie. Po ukończeniu medycyny ajurwedyjskiej na Uniwersytecie w Delhi przez pięć lat studiował ajurwedę i farmację u Vaidya Nanak Chand Sharma w Kaya Maya Ayurvedic Hospital.
Dr Chauhan jest autorem, nauczycielem, mówcą i najwięcej podróżującym po świecie lekarzem ajurwedyjskim. Ma ogromny wkład w propagowanie ajurwedy na świecie związany jest z wieloma Międzynarodowymi Ajurwedyjskimi Instytucjami i Uniwersytetami. W 1992 roku, Dr Partap Chauhan założył aptekę i klinikę Jiva Ayurveda w Faridabad, mieście położonym na południe od Delhi. Od tego czasu praktykuje ajurwedę, lecząc chroniczne chorych, specjalizuje się w chorobach uznawanych za nie uleczalne.
Jest ekspertem w dziedzinie oryginalnych leków ajurwedyjskich włączając w to rasa shastra oraz nauczania ajurwedy w jej najczystszej formie. Jego marzeniem jest aby ajurweda zagościła w każdym domu tak aby na świecie zapanowało zdrowie, szczęście i pokój. Za swoją działalność medyczną otrzymał wiele nagród zarówno w Indiach jak i na świecie.
Klinika założona w 1992 roku przeistoczyła się w prężnie działający Instytut Jiva Ayurveda działający na wielu płaszczyznach jak; produkcja leków ziołowych, organizacja i uczestnictwo w międzynarodowych seminariach, organizacja kursów i szkoleń zakresu ajurwedy, publikowanie książek i DVD o tematyce ajurwedyjskiej, centrum Tele medyczne, kliniki ajurwedyjskie w Indiach i poza granicami, organizacja wyjazdów ajurwedyjskich dla najbiedniejszych, pierwsza i najbardziej popularna strona internetowa dotycząca ajurwedy www.jiva.com. Dr Partap Chauhan odwiedził ponad 40 krajów, między innymi Wielką Brytanię, Francję, Danię, Szwecję, USA, Niemcy, Rosję, Estonię, Czechy, Szwajcarię, Japonię, Chorwację, Finlandię, Polskę i Węgry.